top of page

The Thing: The Next Big Thing

The Thing, Fantastik Dörtlü'de sevmediğim her şeyi içeriyor. Karakterlerin tek yönlü oluşu beni hep çok rahatsız etmiştir. Bu seri de tam olarak öyle başlıyor, The Thing çok çirkin ve tüm ahbapları havalı güçler sahibi olan seksi insanlarken kendisi bir kayaya dönüşüyor, tüh.


Ama Walter Mosley, bu konuyu şaşırtıcı bir şekilde yeni ve kişisel şekilde yorumlamış. Ben Grimm, tüm eski bağlarını arkasında bırakıp kendisine bir 'arkadaşlık platformunda' hesap açıyor ve kendi başına bir maceraya atılıyor.


Her sayı nispeten kendi içinde bir macera, macera olmasa da bir 'olay' içeriyor. Ve çizgi romanda tecrübeli olmayan Mosley, bu her sayı kendi içinde bir macera yaşansın işinin altından çok iyi kalkamıyor; fakat ana hikaye kuvvetli olduğu için bu minik sorunlar göze batmıyor.


Serinin çizeri Tom Reilly'i senelerdir çakma Chris Samnee olarak görüyordum; ama sadece çizim değil de görsel anlatı olarak görünce aralarındaki farkı görmek rahat oldu. Samnee daha sinematik anlatırken, Reilly tam bir karikatürist anlatısına sahip.


Seri, tam anlamıyla bir çizgi roman tecrübesi sunuyor. Renkleri, balonlamaları, çizimleri, hikayenin yaklaşımı..Şahane bir çizgi roman.


Yazar: Walter Mosley

Çizer: Tom Reilly

Renklendiren: Jordie Bellaire

30 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2024 İyileri

Multiple Warheads Wild Thing or My Life As A Wolf Teenage Mutant Ninja Turtles Classics RALPH AZHAM In: A Graphic Novel Lewis's Spirit

2023 İyileri

The Cowboy Wally Show Fires & Murmur Laura Dean Keeps Breaking Up With Me Magic Fish Keeping Two Ultrasound Therapie De Groupe Blast ThunderBeast Halcyon Captain America (2023)

תגובות


bottom of page