top of page

The Swamp Thing

Yazar: Ram V

Çizer: Mike Perkins

Renklendiren: Mike Spicer


Ram V'nin -aslen Future State ile başlayan- Swamp Thing serisi bize yeni yeşilin avatarı olan Levi Kamei'yi tanıtıyor. 16 sayılık bu seri boyunca Levi'nin ailesinden aldığı ve bu yaşına kadar pek anlamlandıramadığı tecrübelerini ve de aynı şekilde anlamlandırmakta zorlandığı avatarlık (ağaçlık??) durumunu kullanmayı öğrenişini görüyoruz.

Tam bir süper kahramana yaraşır şekilde insan formu ile avatar formu arasında gidip gelen karakterimiz, hem vatana millete hayırlı bir insan olmayı hem de dünyaya ve evrene hayırlı bir avatar olmayı beraber öğreniyor. Ve bu düzgün insan olmayı da öğrenen bir baş karakterin kullanımı ile Ram V, hem her okuyucunun ders çıkarabileceği bir hikaye yazmış oluyor, hem de bir şeyler yazarken hikayenin detaylarını vermemeyi başarıyor.

3 hikayede de asıl olay kopuk ve de kendiliğinden ilerliyor. Adeta okuyucu görmemesi gereken bir şeyi görüyormuşçasına. Olması gereken şeyler oluyor, anlamamız için gereken şeyler görünüyor; ama onun dışında olayların ufak bir kısmına şahit oluyoruz. Ve böylece V, tam da istediği şekilde bize, ders çıkarmamız beklenen bir insan hikayesi sunabiliyor.

Çizimleri ve de renkleri ile didaktik hikayenin, anlatımı bozmasına engel olup, yazılarla olmasa da çizimlerle olanları, renkler ile de olanların hissiyatını anlamamızı sağlayan bu seri son yılların iyi işlerinden biri.43 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2024 İyileri

Multiple Warheads Wild Thing or My Life As A Wolf Teenage Mutant Ninja Turtles Classics RALPH AZHAM In: A Graphic Novel Lewis's Spirit

2023 İyileri

The Cowboy Wally Show Fires & Murmur Laura Dean Keeps Breaking Up With Me Magic Fish Keeping Two Ultrasound Therapie De Groupe Blast ThunderBeast Halcyon Captain America (2023)

Comments


bottom of page