top of page

Meating People

Meating People, birkaç farklı yerden beni sarsan bir çizgi roman oldu. Kapağını gördüğümde bu kitap ai ile mi yapılmış ulan dedim, sonra önsözünde ironik olabilecek bir şekilde bilgisayar üretimine laf sokulunca bir emin olamadım, ilk sayfasını okumaya başlayınca da aha ai değilmiş, bu kadar stilistik çizim olamazdı ai olsaydı dedim ve kitabın sonunda da ai üretimi olduğunu görünce şaşkınlık döngüm sona erdi.

Hem çizimi hem de hikayesi ile bana bu denli hitap eden bir çizgi roman okumamıştım uzun zamandır. Et, et yemek ve bu ikisinin yalnızlıkla olan ilişkisini anlatan ve rahatlıkla sanat bee dedirtecek çizimlere sahip bu kitap tamamen ai ile elde edilen görsellerin ve yazıların birleşiminden oluşuyor ve editörün (yazarın?!) iddaası, ne yazımın ne de çizimlerin herhangi bir şekilde değiştirilmemiş ve sadece birbirleriyle eşleştirilip sıralanmış olması.

Postmodern hikayeciliğe ve de iyi bir sanat eğitimi almış; ama yeni görsellikle denemeye açık sıkı bir sanatçının elinden çıkmışçasına bir çizgi roman Meating People. Çizgi romanı hobiden bir tık daha yüksekte tutan herkesin okuması ve farkında olması gereken bir eser.33 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

2024 İyileri

Multiple Warheads Wild Thing or My Life As A Wolf Teenage Mutant Ninja Turtles Classics RALPH AZHAM In: A Graphic Novel Lewis's Spirit

2023 İyileri

The Cowboy Wally Show Fires & Murmur Laura Dean Keeps Breaking Up With Me Magic Fish Keeping Two Ultrasound Therapie De Groupe Blast ThunderBeast Halcyon Captain America (2023)

Comentarios


bottom of page